Dzisiaj mamy: Wtorek 03.08.2021

Zaprojektuj maskotkę Planetarium - Śląskiego Parku Nauki!

Planetarium Śląskie ogłasza konkurs „Gwiezdny pluszak”. Kierowany jest do uczniów z naszego regionu. Zwycięski projekt będzie wykorzystany do stworzenia maskotki, która będzie w najbliższych latach symbolem Planetarium - Śląskiego Parku Nauki. 

 

„Chcemy, by ta maskotka symbolizowała ideę i cel działania naszej placówki” - mówi Stefan Janta, dyrektor Planetarium Śląskiego - „po zakończeniu przebudowy i modernizacji odwiedzą nas dziesiątki tysięcy młodych ludzi. Naszym marzeniem jest, by ta maskotka - pluszak została zaprojektowana przez uczniów - dla uczniów. 

 

Zwyciężczyni bądź zwycięzca konkursu „Gwiezdny Pluszak” otrzyma teleskop astronomiczny, a także pamiątkową tabliczkę z obrazem nieba w dniu urodzin laureata. Wydaje się jednak, że największą nagrodą będzie fakt, że nagrodzony projekt będzie w kolejnych latach wykorzystywany do promocji Planetarium - Śląskiego Parku Nauki, które już pod koniec tego roku stanie się jednym z najnowocześniejszych parków nauki na świecie. 

 

W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych Województwa Śląskiego. Prace konkursowe mogą być przygotowane w dowolnej technice (m.in. akwarele, pastele, plakatówki, kredki, masa plastyczna, techniki mieszane, prace przestrzenne, grafika komputerowa, prototyp maskotki, itp.). Wymiary prac przestrzennych powinny nie przekraczać 30 cm w żadnym z wymiarów. 

 

„Ważne, by prace przesyłane na konkurs były autorskimi pracami, nienagrodzonymi w innych konkursach” - mówi Jarosław Juszkiewicz, rzecznik Planetarium - „każdy uczestnik może zgłosić tylko jeden projekt i nie może być to praca zbiorowa”.

 

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Planetarium Śląskiego pod tym adresem: 

 

https://www.planetarium.edu.pl/zaprojektuj-gwiezdnego.../

 

Przed przystąpieniem do konkursu warto się z nim zapoznać, by projekt spełniał kryteria formalne i merytoryczne.

 

Projekty można przysyłać pocztą, w zamkniętej kopercie (w przypadku pracy przestrzennej w opakowaniu tekturowym), z napisem „KONKURS - GWIEZDNY PLUSZAK” na adres: Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie, Al. Planetarium 4, 41-500 Chorzów. skr. pocztowa 10.

 

Termin nadsyłania prac upływa 24 września tego roku.

 

197127486 5615249371880348 6419454639876756929 n-2

Copyright © 1995-2011 Park Śląski