Dzisiaj mamy: Wtorek 03.08.2021

Niezwykłe wystawy na 100-lecie Powstań Śląskich

W Parku Śląskim w okolicy Hali Wystaw Kapelusz oraz przy budynku dyrekcji wzniosły się dwa niezwykłe obiekty. Już od dzisiaj od godziny 12.00 z obu obiektów można korzystać.

Bliżej Kanału Regatowego zbudowany został namiot sferyczny, w którym to można oglądać pokaz filmów w technologii 360º. Co pół godziny wraz z Ars Cameralis i Instytucja Filmowa SILESIA FILM wyświetlane będą widowiskowe projekcje o Powstaniach Śląskich. Oprócz tego wiele innych ciekawych prelekcji i warsztatów. Zapraszamy na stronę

https://arscameralis.pl/obrazy-zmieniajacego-sie-swiata/?fbclid=IwAR0OOePxggbF7Ha2O6H0HxXdPzsdYWky_-obUqfvU_1y0kplUUGaKCirDB8

Na Dużej Łące bliżej dyrekcji powstała instalacja składająca się z czterech kontenerów. Każdy z kontenerów przedstawia historię jednego z miast, Szczecin, Gdańsk, Jastrzębie-Zdrój oraz Dąbrowy Górniczej, w których działy się kluczowe wydarzenia kształtujące ustrój polityczny w naszym kraju.

Wydarzenia związane z porozumieniami sierpniowymi przybiorą formę wizualno-dźwiękowych impresji, a architektonicznym motywem przewodnim będą nieregularne, pulsujące prostopadłościenne formy. Ich struktura i kolory nawiązują do konstrukcji charakterystycznych dla zakładów przemysłowych, gdzie rodził się ten niezwykły ruch społeczny, a jego działania odbiły się szerokim echem na całym świecie. Wystawa powstała we współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Instytucją Kultury Ars Cameralis.

 
 
Copyright © 1995-2011 Park Śląski