Dojazd i mapa trasy

2018-04-26

Do Parku można dostać się zarówno tramwajem i autobusem.

Do stacji kolei linowej Elka przy Stadionie Śląskim można dojechać:

- samochodem: jadąc drogą DK79 na skrzyżowaniu przy Stadionie Śląskim skręcić w ul. Parkową w Chorzowie. Następnie z ronda przy CH AKS wjechać w Park w al. Harcerską. Tam należy szukać miejsca parkingowego i resztę drogi spacerem wśród zieleni parkowej przejść do stacji (max. 3 min)

- tramwajem: nr 6, 11 dojechać do przystanku Chorzów Stadion Śląski i resztę drogi spacerem wśród zieleni parkowej przejść do stacji (ok. 7 min)

- autobusem: nr 6, 820, 830, 840 dojechać do przystanku Chorzów AKS i resztę drogi przejść do stacji (ok. 15 min)

Do stacji kolei linowej Elka przy Wesołym Miasteczku można dojechać:

- samochodem: dojechać do ul. Złotej w Katowicach. Następnie al. Dojazdową (przy stadionie GKS Katowice) wjechać w Park i tu szukać miejsca parkingowego (za Parkiem Linowym). Resztę drogi spacerem wśród zieleni parkowej przejść do stacji (ok. 10 min)

- tramwajem: nr 6, 11 dojechać do przystanku Park Śląski Wesołe Miasteczko i resztę drogi wzdłuż ul. Złotej przejść do stacji (ok. 10 min)

- autobusem: nr 6, 7, 23, 673, 674, 820, 830 dojechać do przystanku Katowice Dąb Kościół. Resztę drogi należy przejść pieszo ulicami Chorzowską i Złotą do stacji (ok. 25 min)

Wskazówki dojazdu z przykładowych miejscowości:

Z Krakowa: Autostradą A4 do Katowic – w prawo w ul. Feliksa Bocheńskiego i Bracką – w lewo na skrzyżowaniu z ul. Chorzowską (DK 79) – w prawo do wjazdu do Parku Śląskiego przy Stadionie Śląskim.

Z Opola i Wrocławia: Autostradą A4 do Katowic – w lewo w ul. Feliksa Bocheńskiego i Bracką – w lewo na skrzyżowaniu z ul. Chorzowską (DK 79) – w prawo do wjazdu do Parku Śląskiego przy Stadionie Śląskim.

Z Częstochowy: DK 1/S1 do zjazdu na autostradę A4 w kierunku Katowic – Autostradą A4 do Katowic – w prawo w ul. Feliksa Bocheńskiego i Bracką – w lewo na skrzyżowaniu z ul. Chorzowską (DK 79) – w prawo do wjazdu do Parku Śląskiego przy Stadionie Śląskim.

DK 1 kierunek Tychy/Katowice – DK86 do zjazdu na autostradę A4 w kierunku Katowic – Autostradą A4 do Katowic – w prawo w ul. Feliksa Bocheńskiego i Bracką – w lewo na skrzyżowaniu z ul. Chorzowską (DK 79) – w prawo do wjazdu do Parku Śląskiego przy Stadionie Śląskim.

Mapa trasy:

tablica mapa elkawww

Czytaj również

Naše webové stránky používají cookies, m.in. pro statistické účely. Pokud nechcete, aby byly uloženy na disku, změňte nastavení prohlížeče. Více k tomuto tématu...