Dojazd i mapa trasy

2018-04-26

Do Parku można dostać się zarówno tramwajem i autobusem.

Do stacji kolei linowej Elka przy Stadionie Śląskim można dojechać:

- samochodem: jadąc drogą DK79 na skrzyżowaniu przy Stadionie Śląskim skręcić w ul. Parkową w Chorzowie. Następnie z ronda przy CH AKS wjechać w Park w al. Harcerską. Tam należy szukać miejsca parkingowego i resztę drogi spacerem wśród zieleni parkowej przejść do stacji (max. 3 min)

- tramwajem: nr 6, 11 dojechać do przystanku Chorzów Stadion Śląski i resztę drogi spacerem wśród zieleni parkowej przejść do stacji (ok. 7 min)

- autobusem: nr 6, 820, 830, 840 dojechać do przystanku Chorzów AKS i resztę drogi przejść do stacji (ok. 15 min)

Do stacji kolei linowej Elka przy Wesołym Miasteczku można dojechać:

- samochodem: dojechać do ul. Złotej w Katowicach. Następnie al. Dojazdową (przy stadionie GKS Katowice) wjechać w Park i tu szukać miejsca parkingowego (za Parkiem Linowym). Resztę drogi spacerem wśród zieleni parkowej przejść do stacji (ok. 10 min)

- tramwajem: nr 6, 11 dojechać do przystanku Park Śląski Wesołe Miasteczko i resztę drogi wzdłuż ul. Złotej przejść do stacji (ok. 10 min)

- autobusem: nr 6, 7, 23, 673, 674, 820, 830 dojechać do przystanku Katowice Dąb Kościół. Resztę drogi należy przejść pieszo ulicami Chorzowską i Złotą do stacji (ok. 25 min)

Wskazówki dojazdu z przykładowych miejscowości:

Z Krakowa: Autostradą A4 do Katowic – w prawo w ul. Feliksa Bocheńskiego i Bracką – w lewo na skrzyżowaniu z ul. Chorzowską (DK 79) – w prawo do wjazdu do Parku Śląskiego przy Stadionie Śląskim.

Z Opola i Wrocławia: Autostradą A4 do Katowic – w lewo w ul. Feliksa Bocheńskiego i Bracką – w lewo na skrzyżowaniu z ul. Chorzowską (DK 79) – w prawo do wjazdu do Parku Śląskiego przy Stadionie Śląskim.

Z Częstochowy: DK 1/S1 do zjazdu na autostradę A4 w kierunku Katowic – Autostradą A4 do Katowic – w prawo w ul. Feliksa Bocheńskiego i Bracką – w lewo na skrzyżowaniu z ul. Chorzowską (DK 79) – w prawo do wjazdu do Parku Śląskiego przy Stadionie Śląskim.

DK 1 kierunek Tychy/Katowice – DK86 do zjazdu na autostradę A4 w kierunku Katowic – Autostradą A4 do Katowic – w prawo w ul. Feliksa Bocheńskiego i Bracką – w lewo na skrzyżowaniu z ul. Chorzowską (DK 79) – w prawo do wjazdu do Parku Śląskiego przy Stadionie Śląskim.

Mapa trasy:

tablica mapa elkawww

Czytaj również

Our website uses cookies, m.in. for statistical purposes. If you do not want them to be saved on your disk, change the settings of your browser. More on this topic...