Nie ma jak z przewodnikiem

2019-05-31

Są w Parku Śląskim miejsca, których nie znacie. Są te najważniejsze, wręcz historyczne. W końcu: są też i takie, które warto odwiedzić, korzystając z atrakcyjnej ceny. Do wszystkich dojdziecie w dobrym humorze i towarzystwie, podczas naszej corocznej akcji „Z przewodnikiem w Parku śląskim”.

„Z przewodnikiem w Parku Śląskim” to program turystyczny, który jest kontynuacją cyklu wycieczkowego po Parku Śląskim, zapoczątkowanego w 2015 roku.
– Atrakcyjność turystyczna parku od kliku lat stale wzrasta. Jesteśmy przed jego rewitalizacją. Warto zobaczyć, jak obiekt wygląda obecnie, aby móc porównać zmiany, kiedy ich proces się zakończy – podkreśla Marek Widuch, wiceprezes Parku Śląskiego.

„Z przewodnikiem w Parku Śląskim” to cykl siedmiu spotkań, które odbywają się raz w miesiącu, od kwietnia do października. Spacery nawiązują do bogatej, turystycznej historii. Akcja, wspólne przedsięwzięcie Parku Śląskiego i Chorzowskiego Centrum Informacji i Turystyki, zachęca do poznawania walorów parku i jego historii. – Te spacery doskonale wpisują się w naszą ofertę. Ukazują park jako idealne miejsce do uprawiania turystyki. Nawiązują też do historii i Domu Turysty PTTK, który niegdyś z powodzeniem ściągał do parku tysiące turystów – tłumaczy Buszman.

Wabikiem na uczestników jest wstęp do kolejnych instytucji w parku po specjalnej cenie. Warunkiem skorzystania z atrakcji, będzie jednak udział w spacerach, które poprowadzą przewodnicy z Chorzowskiego Centrum Informacji i Turystyki.

– Każda wycieczka ma mieć inny charakter i będzie się zaczynała w rożnych miejscach parku – tłumaczy Mirosław Nawrocki z Chorzowskiego Centrum Informacji i Turystyki. I dodaje, że maksymalna ilość uczestników to 50 osób. – Ten cykl propaguje aktywny wypoczynek. Daje też możliwość poznawania parkowej historii i przyrody – dodaje.

Czas trwania wycieczki wraz ze zwiedzaniem obiektu to ok. 3-4 godzin. Każda z nich rozpoczyna się o godzinie 11. Uczestnicy ponoszą koszty wpisowego w wysokości minimum 4 zł (dzieci i młodzież ucząca się do ukończenia szkoły średniej) i minimum 10 zł pozostałe osoby. W zamian za wpisowe mają zagwarantowane ubezpieczenie, obsługę przewodnicką i wstęp do obiektu w trakcie realizacji wycieczki, przy czym wyjątek stanowi Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko i Stadion Śląski, gdzie wstęp na zasadzie preferencyjnej, zostanie ustalony w późniejszym terminie.

Zapisy
Każda osoba chętna do udziału w wycieczce, powinna dokonać zgłoszenia i opłaty wpisowej. Termin zapisów na każdy spacer rozpoczyna się miesiąc przed datą danego spaceru. Miejsce zapisu to Chorzowskie Centrum Informacji i Turystyki, ul. Floriańska 42/1 w Chorzowie, od godziny 9 do 17, od poniedziałku do piątku.
Zgłoszenia można również dokonać telefonicznie: (32) 771 99 74 oraz 502 46 38 28 lub mailowo: info.cciit@op.pl.

Harmonogram spacerów

14 kwietnia Początek: aleja Planetarium, przy ul. Bytkowskiej.
Zwiedzany obiekt: Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny”.
12 maja Początek: Żyrafa, przystanek tramwajowy ul. Chorzowska.
Zwiedzany obiekt: Przejazd kolejką „Elka” na trasie: Wesołe Miasteczko – Stadion Śląski – Wesołe Miasteczko.
9 czerwca Początek: Stadion Śląski, przystanek tramwajowy ul. Chorzowska.
Zwiedzany obiekt: Śląski Ogród Zoologiczny.
14 lipca Początek: Promenada Generała Jerzego Ziętka od strony Katowic,
ul. Złota.
Zwiedzany obiekt: przejazd kolejką „Elka” na trasie Stadion Śląski –
Wesołe Miasteczko – Stadion Śląski.
18 sierpnia Początek: aleja Klonowa przy ul. Siemianowickiej.
Zwiedzany obiekt: Stadion Śląski.
8 września Początek: aleja Harcerska przy, ul. Parkowej.
Zwiedzany obiekt: Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko.
27 października Początek: Żyrafa, przystanek tramwajowy ul. Chorzowska.
Zwiedzany obiekt: Stadion Śląski.

Czytaj również

Unsere Website verwendet Cookies, m.in. zu statistischen Zwecken. Wenn Sie nicht möchten, dass sie auf Ihrer Festplatte gespeichert werden, ändern Sie die Einstellungen Ihres Browsers. Mehr zum Thema...