467 osób wystartowało w Biegach Górskich. Najlepszy był czterdziestolatek z Będzina [ZDJĘCIA i WYNIKI]

2017-04-09

Jeżeli ktoś niedowierzał, że po Parku Śląskim można wytyczyć wyboistą i męczącą trasę, to dzisiejszej odsłonie Parkowej Korony Biegów, nie miał wątpliwości. We wszystkich startach Biegów Górskich wystartowało 467 osób. W tym najbardziej obciążającym, na 10 kilometrów, pierwszy był Dariusz Wilk, czterdziestolatek z Będzina.

Wyniki_Bieg_Gorski_Chrzow_2017_5km.pdf

Wyniki_Bieg_Gorski_Chrzow_2017_10km.pdf

W starcie głównym wystartowało 397 zawodników, którzy pokonali 5 lub 10 kilometrów. O ile z jedną pętlą mógł zmierzyć się niemal każdy, to dwie były niezwykle obciążające. – Trasa tego biegu jest trudna pod względem technicznym i wytrzymałościowym – nie ukrywa Stanisław Odróbka z Grupy Nonstop Adventure, która już po raz czwarty przygotowała Biegi Górskie wspólnie z Parkiem Śląskim.

– Osoby, które nie trenują na ścieżkach i duktach są mocno zdziwione i nawet te 5 kilometrów sprawia im dosyć duży problem. Jeżeli chodzi o czas to w tym wydaniu dużo dłuższy dystans niż na asfalcie. Organizacyjnie działamy wspólnie z parkiem trochę, jak dobrze naoliwiona maszyna i wszystko przebiega sprawnie. Zainteresowanie jest nieco słabsze niż w zeszłym roku, ale akurat dzisiaj odbywa się Półmaraton Dąbrowski, do tego na takiej trudnej trasie trudno pobić życiówkę – przyznaje Odróbka.

W biegu na 5 kilometrów pierwszy na mecie był Rafał Urlik z Katowic, który osiągnął czas 21 minut 15 sekund. Na dystansie 10 kilometrów najlepszy czas – 42 minut 55 sekund – osiągnął Dariusz Wilk z Będzina.

– Cała trasa była w miarę, ale na końcu pętli było kilka trudnych podbiegów, które diametralnie zmieniły jej ogląd – przyznaje Wilk, który pokonał zawodników o połowę młodszych. – Nie spodziewałem się aż tak dobrego wyniku, choć do tego typu tras jestem przygotowany. To dobry prognostyk przed następnymi startami w Częstochowie i Cieszynie. Niedawno wskoczyłem do wyższej kategorii wiekowej, ale forma, co bardzo mnie cieszy, nie osłabła – dodaje.

W czterech kategoriach biegów dla dzieci wystartowało łącznie 70 osób. Kolejne dwa start Parkowej Korony Biegów w Chorzowie to Gryfny Bieg 17 czerwca oraz Bieg Nocny 24 czerwca.

Czytaj również

Unsere Website verwendet Cookies, m.in. zu statistischen Zwecken. Wenn Sie nicht möchten, dass sie auf Ihrer Festplatte gespeichert werden, ändern Sie die Einstellungen Ihres Browsers. Mehr zum Thema...