Stadion Śląski: początek szerokiej współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki

2017-08-01

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie, w obecności członka zarządu województwa śląskiego Kazimierza Karolczaka, odbyło się wczoraj spotkanie władz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki z zarządem spółki Stadion Śląski.

- Omawialiśmy przede wszystkim plan działań związany z przygotowaniem długoletniej strategii współpracy pomiędzy Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki a województwem śląskim i spółką Stadion Śląski – mówi Kazimierz Karolczak, członek zarządu województwa śląskiego.

- Zarówno władzom województwa, jak i przedstawicielom spółki zarządzającej Stadionem Śląskim zależy na stopniowym odkrywaniu Stadionu Śląskiego dla polskiej i światowej lekkiej atletyki, mamy zapewnienie ze strony związku, że w czerwcu przyszłego roku jedna z najważniejszych imprez lekkoatletycznych w Polsce, Memoriał Janusza Kusocińskiego, odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. To będzie wstęp do otwarcia tego obiektu na nową dyscyplinę– podkreśla Kazimierz Karolczak.

- Stadion Śląski robi ogromne wrażenie. Niebieski kolor bieżni świetnie komponuje się z kolorystyką obiektu. To będzie naprawdę znakomity stadion do imprez lekkoatletycznych światowej rangi - mówi prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Henryk Olszewski.

-Wstępne zgłoszenie do organizacji mistrzostw Europy w 2022 roku na Stadionie Śląskim zostało już złożone. Ale zanim taka impreza będzie się mogła odbyć w Chorzowie, na obiekcie musi się odbyć wcześniej wiele imprez, które sprawdzą infrastrukturę stadionu, logistykę i działania organizacyjne. Będziemy się starać, aby Memoriał Janusza Kusocińskiego rozgrywany był na Śląskim przez kilka lat. Chcielibyśmy ponadto uświetnić 100-lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w 2019 roku mistrzostwami Polski właśnie na chorzowskim obiekcie– dodajeprezes Olszewski.

- Zależy nam na tym, aby w przyszłości Stadion Śląski kojarzył się nie tylko z imprezami lekkoatletycznymi wysokiej rangi, ale także z promocją sportowej aktywności na co dzień, lekkoatletycznymi imprezami rekreacyjnymi dla dzieci, dorosłych i seniorów – podkreśla prezes zarządu spółki Stadion Śląski, Krzysztof Klimosz.

- Trwa jeszcze wyklejanie bieżni, ale nie ukrywam, że ja też nie mogę się doczekać, kiedy największy obiekt lekkoatletyczny w kraju będzie gotowy. Sam chciałbym tutaj jeszcze wystartować– uśmiecha się Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, w latach dziewięćdziesiątych świetny polski wieloboista, halowy mistrz świata i Europy.

Stadion Śląski po zakończeniu modernizacji będzie areną lekkoatletyczną spełniającą wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dla obiektów klasy I IAAF oraz umożliwić rozgrywanie lekkoatletycznych zawodów rangi mistrzostw świata i Europy. Bieżna na arenie głównej będzie 9-torowa z dziewięcioma prostymi finiszowymi.

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...