Kolarstwo górskie w olimpijskiej odsłonie. W Parku Śląskim odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w MTB

2017-04-26

13 i 14 maja blisko 260 studentek i studentów z 46 uczelni wyższych zmierzy się z trasą cross-country wyznaczoną w Parku Śląskim. Powalczą o medale w ramach Akademickich Mistrzostw Polski MTB.

Już za dwa tygodnie wielu specjalistów od olimpijskiej formuły kolarstwa górskiego, czyli XCO przyjedzie do Chorzowa walczyć o tytuł akademickiego mistrza Polski. Koszulek bronią Aleksandra Podgórska i Jakub Zamroźniak w wyścigu na czas oraz ponownie Podgórska i Maciej Jeziorski w wyścigu ze startu wspólnego.

Powrót po dziesięciu latach
Po kilku latach organizacji imprezy w Przesiece i Jeleniej Górze, impreza tym razem rozegrana zostanie na Śląsku, gdzie ostatni raz gościła w 2007 roku w Cieszynie. Rywalizacja odbędzie się jak zwykle w olimpijskiej odmianie kolarstwa górskiego czyli cross-country. Składać się będzie z jazdy indywidualnej na czas oraz wyścigu ze startu wspólnego.

Wśród zawqodników znajdą się czołowi kolarze górscy będący w kadrze narodowej, jak również zwykli pasjonaci uprawiający kolarstwo amatorsko. Areną zmagań będzie Park Śląski w Chorzowie, który wielokrotnie gościł różne imprezy sportowe, jednak po raz pierwszy będą to zawody kolarskie tej rangi. Tutejsza sieć alejek, ścieżek, oraz naturalne i sztuczne przeszkody z pewnością pozwolą na wyznaczenie trudnej, a zarazem widowiskowej rundy.

Dobre sportowe widowisko
Proces nadsyłania zgłoszeń wstępnych już został zakończony. Teraz trwają zgłoszenia ostateczne konkretnych zawodników.

– Mimo, że trasa jest łatwiejsza niż ta z ostatnich lat, wyznaczona runda zawiera kilka ciekawych, technicznych sekcji, a przede wszystkim blisko 300 metrów przewyższenia na okrążeniu. Możemy więc być pewni dobrego sportowego widowiska – mówi Grzegorz Miedziński, wieloletni organizator AMP w kolarstwie.
Organizatorzy przygotują także kilka atrakcji dla uczestników i kibiców. Wszyscy zgromadzeni przy Dużym Kręgu Tanecznym, czyli w strefie startu i mety zawodów, będą mogli obejrzeć samochody z oferty salonu Auto-Gazda, oraz sprawdzić nowości produktowe kilku firm z branży rowerowej. Ponadto w sobotę 13 maja około południa odbędą się mini-wyścigi dla dzieci (4-8 lat).

– Będzie to krótka runda raczej w formie zabawy niż wielkiej rywalizacji. Dlatego zapraszamy do kibicowania całe rodziny, aby dzieci mogły też poczuć klimat zawodów – wyjaśnia Miedziński. Bieżące informacje o imprezie publikowane są na stronie www.amp-mtb.pl.

PROGRAM
Piątek 12 maja 2017
16:00 - 19:30 – weryfikacja (Hotel Best Western)
20:00 - odprawa techniczna (Hotel Best Western)
Sobota 13 maja 2017
10:30 - wyścigi indywidualny na czas kobiet
12:00 - wyścigi indywidualny na czas mężczyzn
Niedziela 14 maja 2017
10:00 - wyścig ze startu wspólnego kobiet
12:30 - wyścig ze startu wspólnego mężczyzn
ok. 15:30 dekoracja zwycięzców i zakończenie mistrzostw

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...