Park Śląski ogłosił właśnie konkurs ofert na dzierżawę terenu pod pole namiotowe i kempingowe oraz prowadzenie w tym miejscu działalności gastronomicznej. Ma ono powstać na terenie po dawnym parku linowym od strony ulicy Złotej i alei Dojazdowej.
Ten prawie 1,5-hektarowy obszar to wymarzone miejsce na wypoczynek. Jego usytuowanie sprawia, że każdy poczuje tutaj kontakt z przyrodą. Wszechobecna zieleń, śpiew ptaków, stanowisko do biwakowania i budynek służący obsłudze gastronomicznej – słowem gotowa baza turystyczna.
Działka jest uzbrojona w sieć energetyczną, ma dostęp do sieci wodociągowej. W budynku znajdują się sanitariaty. Tuż obok - również na terenie Parku Śląskiego - powstał przestronny parking, który od działki dzieli raptem kilkadziesiąt metrów.
Cały teren jest ogrodzony, posiada dwie bramy wjazdowe. Na miejscu znajduje się kilkanaście latarni - zapewnia to poczucie bezpieczeństwa. Ogromnym atutem jest dogodne skomunikowanie z Drogową Trasą Średnicową oraz autostradą A4.
Pomysł wpisuje się w szeroką ofertę turystyczną, z którą w tym sezonie wychodzi Park Śląski. Głównym jej elementem jest uruchomienie Biletu Wspólnego, dzięki któremu goście Parku Śląskiego będą mogli skorzystać z całej palety atrakcji Zielonych Płuc Śląska.
Na Bilet Wspólny składają się: przejażdżka Kolejką Linową Elką, pobyt w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, wstęp do Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka, wizyta w Muzeum „Górnośląskim Parku Etnograficznym”, czyli w popularnym skansenie, a także zwiedzanie Stadionu Śląskiego i Planetarium Śląskiego, którego otwarcie po gruntownej modernizacji zaplanowano na czerwiec tego roku.
- Skorzystanie w pełnym wymiarze z tak wielu atrakcji jednego dnia wydaje się niemożliwe do zrealizowania, dlatego wybierając się do Parku Śląskiego z Biletem Wspólnym warto zaplanować nocleg. Uruchomienie pola kempingowego i namiotowego dla naszych gości, da im okazję do skorzystania z komfortowego a jednocześnie przystępnego cenowo noclegu, po którym będą mogli w kolejnym dniu cieszyć się z pobytu na całym terenie Parku Śląskiego – zaznacza Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego.
Pole kempingowe otwiera Park Śląski na jeszcze szerszą grupę turystyczną związaną z karawaningiem. Ta branża w ostatnich latach rozwija się w Polsce w błyskawicznym tempie. Nowe pole kempingowe w samym sercu aglomeracji śląskiej z pewnością będzie stałym punktem na mapie właścicieli kamperów i przyczep kempingowych.
https://parkslaski.pl/dzierzawy-dlugoterminowe