Obchody stulecia przyłączenia części Górnego Śląska do Polski. W sobotę koncert w Parku Śląskim

2022-06-18

W czerwcu br. mija sto lat od wkroczenia Wojska Polskiego do Katowic. Po trzech powstaniach i plebiscycie rozpoczęło się formalne przejęcie przez Polskę władzy na przyznanej jej części Górnego Śląska. Obchody tego wydarzenia zaplanowano w wielu miastach. W Parku Śląskim odbędzie się koncert “Pokolenie 22”.

W sobotę 18 czerwca 2022 na Polach Marsowych w Parku Śląskim odbędzie się specjalny koncert z okazji 100. rocznicy włączenia Śląska w granice II RP! O godzinie 20:00 rozpocznie się muzyczna podróż w czasie i przestrzeni pod tytułem „Pokolenie ’22”. Wstęp wolny! 

Koncert plenerowy „Pokolenie ’22” jest częścią obchodów 100. rocznicy przyłączenia ziem Górnego Śląska do Polski. Na Polach Marsowych w Parku Śląskim na scenie pojawią się między innymi Stanisław Soyka, Renata Przemyk czy Justyna Święs. Podczas wydarzenia będziemy przypominać okoliczności przyłączenia ziem Górnego Śląska do Polski. Dokładnie 100 lat temu zaczął się proces przejmowania przyznanych po plebiscycie ziem w granice II RP. Trwał on od 16 czerwca i powitania na moście w Szopienicach, do podpisania Aktu objęcia Górnego Śląska przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej 16 lipca 1922 roku.

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...