Egzamin na kartę rowerową w Parku Śląskim

2022-06-21

Dzieciaki, które chciałby posiadać kartę rowerową, mogą spróbować swych sił w Parku Śląskim i przystąpić tutaj do egzaminu. 9 lipca (sobota) pod bacznym okiem policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie będzie można zdobyć swoje pierwsze „prawo jazdy”.

By otrzymać kartę rowerową trzeba mięć ukończone 10 lat (w dniu egzaminu) i zdać pozytywnie test teoretyczny oraz praktyczny. 9 lipca teren przed budynkiem dyrekcji Parku Śląskiego (al. Różana 2) zamieni się w plac manewrowy.

Na szkolniaków czekać będzie w pierwszej kolejności test teoretyczny złożony z 25 pytań. Zaliczenie go na poziomie 80 proc. otwiera drogę do części praktycznej. Dzieciaki wykazać będą się tutaj musiały umiejętnością jazdy na rowerze (np. manewry skrętu, zatrzymania, jazda po ósemce).

Na egzamin stawić należy się z opiekunem, własnym rowerem i kaskiem oraz wypełnionymi dokumentami. – Uczestnicy powinni zaopatrzyć się w "arkusz zaliczeń ucznia ubiegającego się o kartę rowerową" zgodnie z drukiem MEN - VI/28 oraz mieć przy sobie ważną legitymację szkolną. To pozwoli usprawnić przeprowadzanie egzaminu – informuje asp. Lucjan Pokorski z Wydziału Druchu Drogowego KMP w Chorzowie.

Poniżej zamieszczamy regulamin „Egzaminu na kartę rowerową w Parku Śląskim”, gdzie zapoznać można się ze szczegółami oraz kartę uczestnika. Dzieciaki! Trzymamy za Was mocno kciuki. Powodzenia.

REGULAMIN

KARTA UCZESTNICTWA

 

 

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...