Kulminacyjny moment przebudowy giganta. Otwarcie Stadionu Śląskiego coraz bliżej

2017-01-27

Budowa Stadionu Śląskiego jest już na ostatniej prostej. Nad nowym obliczem „Kotła Czarownic” pracuje obecnie kilkaset osób, które uwijają się, żeby dotrzymać terminu zakończenia robót. Otwarcie zaplanowano na wrzesień. Jaki będzie jego program? – Pracujemy nad nim. O szczegółach poinformujemy 15 lutego – zapewnia Kazimierz Karolczak, członek zarządu województwa śląskiego.

Fot. Rafał Zduńczyk

Cała inwestycja wkracza w kulminacyjny moment. Nie ma żadnego zagrożenia, jeżeli chodzi o termin zakończenia prac. 15 czerwca skończy się budowa, a dwa miesiące później, po uzyskaniu koniecznych dokumentów i odbiorów, obiekt będzie gotowy do użytku. W tej chwili realizująca przebudowę obiektu spółka Stadion Śląski, podpisała umowy na wszystkie najważniejsze roboty, m.in. niskoprądowe, ogólnobudowlane i elektryczne. Obecnie na stadionie pracuje 300 osób, a za kilka tygodni będzie ich jeszcze więcej.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępów prac. Wszystkie terminy są raczej niezagrożone. Otwieramy we wrześniu – mówi Karolczak.

Mozaika z sześciu kolorów
Przekazano plac budowy pod czynności związane z zagospodarowaniem bieżni i murawy – trwają prace związane z podbudową pod tę pierwszą. Ma być w kolorze niebieskim, a jej montaż zaplanowano na maj. Do końca stycznia mają się pojawić podkonstrukcje pod krzesełka, a pierwsze siedziska będą montowane w połowie lutego. Będzie to mozaika w sześciu odcieniach niebieskiego oraz żółte przejścia i tylne ściany zewnętrzne. Nie widomo jeszcze, skąd przyjedzie murawa hybrydowa, ale jej rozłożenie to ostatni ważny element robót na głównej części obiektu. Zaplanowano go na przełom maja i czerwca. Zakończono już natomiast prace związane z montażem oświetlenia telebimów, nagłośnienia – wszystkie ich testy wypadły rewelacyjnie.

Boiska, strzelnica i hotel
Przekazano już plac budowy na wszystkie roboty, które odbędą się wokół stadionu. Od początku lutego mają się rozpocząć prace związane z zielenią, budową alejek, ławek, koszów na śmieci i innych elementów małej architektury. Niewykluczona jest też strefa rekreacji. Mogą się w niej znaleźć siłownia plenerowa, boisko do siatkówki plażowej i tory dla rolkarzy. Również w lutym ma się rozpocząć budowa obiektu wielofunkcyjnego, m.in. ze strzelnicą biathlonową, szatniami, krytym boiskiem o wymiarach Orlika oraz boiskami do koszykówki i siatkówki, a także kortem tenisowym. W najbliższym czasie rozpocznie się remont hotelu. Jego efektem będzie podwojenie ilości pokoi – do siedemdziesięciu.

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...