W Parku Śląskim otwarto wodny plac zabaw

2022-08-03

Kolejna zrealizowana inwestycja w Parku Śląskim ucieszy szczególnie dzieciaki. W sąsiedztwie integracyjnego placu zabaw oraz Ogrodu Społeczności Parkowej powstał wodny plac zabaw. To idealne miejsce, gdzie za darmo szukać można ochłody w ciepłe dni.

Nowa przestrzeń jest świetnym uzupełnieniem oferty Parku Śląskiego. Łatwo tutaj trafić. Na skrzyżowaniu al. Harcerskiej i promenady gen. J. Ziętka kierujemy się w lewo, mijamy altany do grillowania oraz integracyjny plac zabaw, tuż za nim powstała wodna bawialnia.

Dzieciaki na pewno pokochają to miejsce. W niecce przygotowano sporo atrakcji m.in. tryskające fontanny, gejzery. Całość ozdobiono w bajkowym klimacie. Co ważne, teren został ogrodzony i objęty monitoringiem. Do dyspozycji są toalety także dla osób niepełnosprawnych oraz przebieralnie. W strefie relaksu zainstalowano nowe, wygodne meble ogrodowe, stąd dzieciaków mogą doglądać dorośli.

Park wodny jest czynny od wtorku do niedzieli od godz. 10 do 19 za wyjątkiem dni z niesprzyjającą pogodą. Już teraz zapraszamy całe rodziny na zabawę w naszym nowym parku wodnym. Inwestycja powstała w ramach unijnego programu JESSICA. Zrealizowała ją
w formule projektuj i buduj spółka GIJO KAPSA. Umowa opiewała na 1 450 000 zł.

 – Wybudowany za kwotę 1,5 mln zł wodny plac zabaw to kolejna inwestycja w Parku Śląskim realizowana przy wsparciu flagowego programu JESSICA. Jest to miejsce stworzone z myślą o najmłodszych. Czas jest idealny, mamy bowiem środek wakacji. Jedyne życzenie, to pogoda. Oby letnia aura utrzymała się jak najdłużej. To nie koniec planowanych atrakcji w Parku Śląskim. Jeszcze w tym roku w Zielonych Płucach Śląska uruchomione zostanie miasteczko ruchu drogowego – mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

 

 

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...