Szlakiem rzeźby – spacer po Parku Śląskim. Zapraszamy w niedzielę 28 sierpnia

2022-08-25

Dziewczyna z kwiatem, foki, pelikany, fontanna ryby – znacie te rzeźby, które na stałe wpisały się w krajobraz Parku Śląskiego? Często mijane obojętnie, mają jednak swoją fascynującą historię! W najbliższą niedzielę 28 sierpnia 2022 roku będzie okazja, żeby poznać ich autora – rzeźbiarza Tadeusza Sadowskiego, oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat historii „Galerii Rzeźby Śląskiej”. Na spacer zaprasza Urszula Mikoś z Działu Sztuki Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.

W ostatnią niedzielę sierpnia spotkajmy się przy wejściu głównym do Parku Śląskiego w Chorzowie na pierwszym oprowadzaniu szlakiem rzeźby!

Na terenie Parku znajduje się aktualnie przeszło 50 rzeźb wykonanych z rozmaitych materiałów i w rozmaitych stylach. Przy okazji spaceru zatrzymamy się między innymi przy pracach bytomianina z wyboru Tadeusza Sadowskiego oraz znanej rzeźbiarki animalistki Anny Dębskiej. Poznamy też historię wystaw z cyklu „Galeria Rzeźby Śląskiej”, odbywających się pomiędzy 1963 a 1978 rokiem w Chorzowie, na potrzeby których zamawiana była większość wciąż istniejących w Parku prac.

Spacer potrwa około dwóch godzin, a miejscem spotkania będą okolice przystanku tramwajowego Park Śląski Wejście Główne przy nieczynnej fontannie zdobionej dwoma pylonami.

  • Kiedy? Niedziela 28 sierpnia 2022 o godzinie 11.00
  • Gdzie? Zbiórka: okolice przystanku Park Śląski Wejście Główne przy nieczynnej fontannie zdobionej dwoma pylonami
  • Kto prowadzi? Urszula Mikoś z Działu Sztuki MGB

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...