Zmiana harmonogramu V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego

2023-05-18
Wydłużono termin zgłaszania zadań do V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego! Mieszkańcy regionu mają czas do 23 maja, aby zgłosić swoje propozycje zadań.
 

Marszałkowski Budżet Obywatelski Województwa Śląskiego to specjalna forma konsultacji społecznych, która umożliwia mieszkańcom regionu współdecydowanie na temat wydatków z budżetu województwa. Środki na MBO są podzielone na dwie pulę: wojewódzką "pulę EKO" (3,5 mln zł) dla całego województwa śląskiego i podregionalną "pulę REGIO" (1,5 mln zł) dla siedmiu grup powiatów.

Zadania zgłaszane do MBO muszą spełniać określone zasady. W puli EKO można zgłaszać tylko zadania inwestycyjne lub infrastrukturalne na własności województwa o wartości do 1 mln zł. Natomiast w puli REGIO mogą być zgłaszane zadania nieinwestycyjne, których koszt mieści się w przedziale 20-100 tys. zł.

Aby zgłosić zadanie w ramach MBO, należy wypełnić odpowiedni formularz i dołączyć listę poparcia. W przypadku zadań inwestycyjnych lub infrastrukturalnych, lub gdy wymagana jest konkretna lokalizacja, należy także dołączyć zgodę władającego obiektem lub terenem. Formularze i dokumenty do pobrania są dostępne na stronie bo.slaskie.pl

Zadania można zgłaszać elektronicznie przez portal bo.slaskie.pl lub papierowo na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego lub jego komórek zamiejscowych.

Aktualny regulamin MBO można znaleźć na stronie bo.slaskie.pl

 

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...