Już w niedzielę 4 czerwca Naukowy Dzień Dziecka na Stadionie Śląskim

2023-06-01

Już 4 czerwca na terenie Stadionu Śląskiego odbędzie się Naukowy Dzień Dziecka. W specjalnie przygotowanym miasteczku na najmłodszych czekać będzie cała moc atrakcji.

Impreza rozpocznie się o godz. 11:30, a zarówno wstęp, jak i udział w atrakcjach będą bezpłatne. Dodatkowo, od godz. 14:00 na arenie głównej Stadionu będzie można śledzić zmagania lekkoatletów w ramach   69. Memoriału Janusza Kusocińskiego.

Animacje, euro-bungee, samochodziki elektryczne, kolejka torowa, brokatowe tatuaże czy malowanie twarzy – to tylko część atrakcji, które będą czekać na uczestników w stadionowym miasteczku. Będzie również strefa dmuchańców – i to nie tylko takich w formie zjeżdżalni! Będą tam również giganty, czyli wielkie dmuchane konstrukcje, które na pewno dostarczą dużych emocji większym dzieciom, a wśród nich znajdą się m.in. Tor Spartakusa, Labirynt Minotaura czy Tor Fitness. Starsi uczestnicy zapewne chętnie skorzystają też z kuli do zorbingu czy ze strefy VR, gdzie będą mogli znaleźć symulator rajdowy, symulator lotni oraz deskę strachu.

W związku z obchodami Roku Nauki w Województwie Śląskim, atrakcje przygotują też różne instytucje z regionu, a ich motywem przewodnim będzie Nauka.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zaprasza do dwóch stref dedykowanych najmłodszym. Strefa klocków konstrukcyjnych stanie się miejscem wielkiej budowy robotów, zwierząt, zamków i innych konstrukcji. Z kolei strefa dryblingu stanie się areną zmagań sprawnościowych.

Śląski Ogród Zoologiczny przygotuje z kolei stoisko edukacyjne z mikroskopami, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego – gry i zabawy edukacyjne dotyczące ochrony przyrody, na stoisku Planetarium Śląskiego będzie można obserwować obiekty astronomiczne. Pracownicy Opery Śląskiej poprowadzą zajęcia baletowe, a Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” – warsztaty artystyczne. Będą też punkty m.in. Panteonu Górnośląskiego, Instytutu Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego, Grupy Beskidzkiej GOPR czy Teatru Śląskiego, a na stoiskach placówek medycznych z regionu będzie można uzyskać wskazówki w zakresie zdrowia.

Ciekawie widowisko przygotuje dla uczestników Teatr Jednej Miny. Będzie to tzw. „ALE CYRK!”, czyli autorski program rozrywkowo-edukacyjny oparty o założenia pedagogiki i ruchu. Podczas tego występu aktorzy, mimowie i artyści balonowi zadbają o dobry humor wszystkich dzieci obecnych na miejscu. Całość ma zawierać elementy sportu, zabawy i nauki w połączeniu z cyrkowymi rekwizytami, a towarzyszyć temu będzie małe miasteczko cyrkowe.

Uczestnicy Naukowego Dnia Dziecka będą mogli również wziąć udział w 69. Memoriale Janusza Kusocińskiego, na którym pojawią się gwiazdy polskiej i światowej lekkoatletyki. Wstęp na oba wydarzenia jest darmowy, więc będzie można swobodnie przemieszczać się między strefą kibica na trybunach obiektu, a strefą dla najmłodszych. Z okazji Dnia Dziecka organizator mityngu – Polski Związek Lekkiej Atletyki – wystawi też Miasteczko Lekkoatletyczne, w którym również będą czekać atrakcje dla dzieci.

Podczas wydarzenia osoby pełnoletnie będą miały dodatkowo okazję skorzystać z Dream Jump, czyli skoku z korony Stadionu Śląskiego (atrakcja płatna, szczegóły –https://dreamjump.pl/pl/jumps/chorzow.html).

Wstęp na Naukowy Dzień Dziecka na Stadionie Śląskim będzie możliwy bramami 3, 4 oraz 5 od godz. 11.30, 69. Memoriał Janusza Kusocińskiego rozpocznie się o godz. 14:00, a zakończenie przewidziano na godz. 18:00. Oba wydarzenia są bezpłatne. 

 

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...