Ogród Społeczności Parkowej w rozkwicie. To raj dla miłośników roślin

2023-08-11

Ogród Społeczności Parkowej to wyjątkowe miejsce na mapie Parku Śląskiego. Aktualnie przeżywa największy rozkwit. Setki pachnących kwiatów oraz innych roślin. Nic dziwnego, że z jego uroków korzysta tak wiele osób.

Ogród to wydzielona i ogrodzona przestrzeń, która znajduje się tuż obok wodnego placu zabaw nieopodal ścieżki zdrowia i Alei Harcerskiej. Jest przeznaczony dla osób, które uwielbiają prace ogrodowe, ale z różnych względów nie posiadają własnej działki.

Ogród jest czynny od godz. 7 rano aż do wieczora. Każdy może tutaj przyjść i posadzić swoją sadzonkę. Zasada jest tylko jedna – należy szanować rośliny posadzone już wcześniej przez innych.

Do dyspozycji są tutaj podstawowe narzędzia ogrodnicze jak grabie, motyka czy konewka. Na miejscu jest dostęp do wody zarówno doprowadzonej z sieci, jak i zgromadzonej deszczówki, zatem z podlewaniem plonów nie ma problemu. W upalne dni można zaś schować się pod drewnianą wiatą.

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...