Druga linia Elki wkrótce zostanie otwarta! Bilety teraz w promocyjnej cenie

2023-11-07

Prace związane z budową drugiego odcinka Kolei Linowej Elka w Parku Śląskim są już na finiszu. Na linii od Wesołęgo Miasteczka do nowej stacji przy Planetarium wszystko jest już gotowe. Są postawione słupy – podpory, jest poprowadzona lina, a nawet zamontowano już gondole i krzesełka. Zarówno stacja przy Planetarium Śląskim, jak i przy Legendii są już niemal w pełni przygotowane do przyjęcia pierwszych gości. Trwają ostatnie prace wykończeniowe.

Trzeba jednak podkreślić, że budowa tego typu konstrukcji wiąże się z przejściem wielu procedur dotyczących bezpieczeństwa. Chodzi przecież o transport ludzi i to na wysokości. Zanim inwestycja zostanie uznana za zakończoną trzeba uzyskać mnóstwo pozwoleń choćby Transportowego Dozoru Technicznego nie mówiąc już o Nadzorze Budowlanym.

Planowany termin otwarcia II nitki Elki to grudzień tego roku.

Ceny nie ulegają zmianie, dotychczasowy cennik pozostaje bez zmian, a dla prawdziwych fanów Elki przygotowaliśmy specjalną ofertę.  Na przejazd dwoma odcinkami w obu stronach będzie obowiązywać promocyjna cena. Szczegóły podamy już wkrótce, zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu w social mediach. 

Już teraz obowiązuje promocja na bilety grupowe - głównie jest to oferta dla firm. Bilet promocyjny na przejazd w obie strony w cenie 20 zł/os.  przysługuje pracownikom firm, którzy dokonają zakupu biletów grupowych (15 i więcej miejsc) w terminie do 31 grudnia 2023 roku.

Jeżeli chodzi o III linię to został ogłoszony przetarg, zainteresowane firmy mogą składać oferty do 4 grudnia br.

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...