Dziś (8.12) wystartowała nowa linia Elki w Parku Śląskim. Weekend otwarcia z atrakcjami

2023-12-07

Już w najbliższy piątek, 8 grudnia br. o godz. 12:00, uruchomiona zostanie nowa linia Kolei Linowej „Elka”. Odwiedzający będą mieli okazję przejechać trasą od Wesołego Miasteczka do Planetarium. Jednocześnie do kursowania powróci odcinek od Stadionu Śląskiego do Wesołego Miasteczka. W ramach weekendu otwarcia przygotowano wiele atrakcji.

Druga linia Kolei Linowej „Elka” to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w regionie. Odtworzony został drugi odcinek kultowej atrakcji przebiegający nad Śląskim Ogrodem Zoologicznym. Z tej okazji przez cały weekend na odwiedzających Park Śląski czekać będą niespodzianki.

 

– Zapraszamy wszystkich sympatyków Parku Śląskiego do przejazdu nową linią Elki – mówi Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego. – Cieszymy się, że Kolej Linowa „Elka” powraca do dawnej świetności. Tym bardziej że w dniu dzisiejszym nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na budowę trzeciego, ostatniego odcinka Kolei Linowej Elka – dodaje.

 

Wpłynęły trzy oferty. Park Śląski przystąpi do weryfikacji przesłanej dokumentacji. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu zostanie wyłoniony wykonawca.

 

W najbliższą sobotę i niedzielę na najmłodszych będzie czekać darmowa wata cukrowa, watę za okazaniem biletu na „Elkę” będzie można odebrać na stacji „Wesołe Miasteczko” w godzinach 12.00-14.00, następnie stoisko z watą cukrową przeniesie się na stację „Planetarium”, tutaj watę będzie można odebrać w godzinach 14:15-16.00.

 

Dodatkowo również dla korzystających z przejazdu „Elką” przygotowano rozgrzewającą kawę i herbatę.

 

Z kolei co dziesiąty pasażer „Elki” otrzyma Złoty Bilet, który upoważnia do 10 przejazdów w wyjątkowej cenie 10 zł za każdy przejazd, do wykorzystania do końca 2024 r.

 

Drugi odcinek Elki mierzy 1840 metrów, a podróż kolejką  zajmie około 15 minut w jedną stronę. Z góry będzie można obserwować Śląski Ogród Zoologiczny, podróżujący przejadą malowniczą trasą nad wybiegami dla zwierząt oraz Doliną Dinozaurów. Stacja przesiadkowa zlokalizowana będzie przy Wesołym Miasteczku. Druga nitka „Elki” wyposażona zostanie w czteroosobowe otwarte kanapy i  zamykane gondole.

 

W weekend otwarcia Kolej Linowa „Elka” kursować będzie:

8 grudnia (piątek) w godzinach 12:00 – 17:00;

9 grudnia (sobota) w godzinach 10:00 – 17:00;

10 grudnia (niedziela) w godzinach 10:00 – 17:00.

 

Godziny kursowania Elki oraz cennik dostępne są TUTAJ

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...