Nowy System Informacji Przestrzennej w Parku Śląskim

2024-06-04

Park Śląski wkrótce zyska nowoczesny System Informacji Przestrzennej (SIP). Umowa na realizację przedsięwzięcia została już podpisana, co oznacza, że odwiedzający park będą mogli korzystać z kompleksowej i aktualnej informacji na temat poruszania się po jego terenie oraz odnajdywania głównych atrakcji.

Nowy system ujednorodni znajdujące się na terenie Parku Śląskiego wizualne elementy informacyjne, które były instalowane na przestrzeni kilku dekad i charakteryzowały się różnorodną stylistyką, jakością wykonania oraz użytymi materiałami.

– Dzięki nowemu Systemowi Informacji Przestrzennej, który będą cechowały przejrzystość i czytelność oraz intuicyjność, Park Śląski stanie się jeszcze bardziej przyjazny dla odwiedzających. System znacznie usprawni nawigację po terenie Parku – podkreśla Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego.

Realizacja projektu zakłada wymianę istniejących elementów informacyjnych oraz dodanie nowych, aby stworzyć jednolitą przestrzenną prezentację informacji o nazwach alei parkowych, różnorodnych atrakcjach i usługach. Nowe elementy informacyjne będą wykonane w większości z drewna i metalu, co będzie spójne z charakterem małej architektury parku.

Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Techniczne Plex Sp. z o.o. z Gliwic. Koszt realizacji to 544 218,42 zł brutto. Czas przewidziany na realizację prac wynosi 270 dni.

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...