Niedziela: Śląskie Święto Rowerzysty 2024 ze startem w Parku Śląskim

2024-06-19

Śląscy rowerzyści zapraszają na Śląskie Święto Rowerzysty, czyli największą niesportową imprezę rowerową w regionie! Jej celem jest promowanie ruchu rowerowego jako doskonałego środka transportu, a także integracja środowisk miłośników rowerów. W tym roku rowerzyści wezmą udział w wspólnym przejeździe, który wystartuje z spod rzeźby Pelikany w Parku Śląskim, a następnie przejedzie ulicami Chorzowa, Bytomia, Zabrza i Gliwic.

W Polsce rower wciąż głównie kojarzony jest ze sportem. Tymczasem światowe i europejskie miasta o najwyższej jakości życia mieszkańców to te, które mocno postawiły na transport rowerowy. Warto popularyzować ideę miasta dla ludzi, w którym można wygodnie i szybko się przemieszczać, hałas nie przekracza dopuszczalnych norm, można aktywnie wypocząć oddychając czystym powietrzem, a dzieci mogą samodzielnie i bezpiecznie dostać się do szkoły. Właśnie dlatego promujemy rower jako istotny element ekologicznego i zrównoważonego transportu.

Liczba użytkowników rowerów na Górnym Śląski stale rośnie, a Święto Rowerzysty to doskonała okazja, by zamanifestować obecność na drogach, upomnieć się o swoje prawa i zwrócić uwagę władz miast oraz innych użytkowników ruchu drogowego na potrzeby rowerzystów i sprawy bezpieczeństwa. Dla niektórych jest to jedna z nielicznych okazji, kiedy decydują się na jazdę ulicą, gdyż z obawy o własne bezpieczeństwo wybierają na co dzień nielegalną jazdę chodnikiem, bo system tras rowerowych wciąż nie jest spójny w górnośląskich miastach.

Planowane czasy odjazdów

  • 11.00: Park Śląski – Pelikany
  • 12.20: Bytom – Park Miejski
  • 13.55: Zabrze – plac Wolności

 

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...