Handpan Solo - Koncert w Ogrodzie Japońskim

2024-06-27

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy plenerowy koncert Łukasza Dembińskiego pt. "HANDPAN SOLO ACT", który odbędzie się w malowniczym Ogrodzie Japońskim w Parku Śląskim.    

Termin: Piątek, 5 lipca 2024 r.Godzina: 19:00
  Lokalizacja: Ogród Japoński w Parku Śląskim:  

https://g.co/kgs/bC1SPmo
  Wstęp wolny, niebiletowany!  

 

Co w programie?  

Podczas koncertu usłyszycie premierowe kompozycje oraz utwory z ostatniego albumu Łukasza Dembińskiego „a few stories about something”, zagrane na 6 różnie brzmiących handpanach . Oprócz handpanów na scenie zabrzmi również zachodnio-afrykańska tykwa calabash , djembe , basowe bębny dunduny i ilimba -tradycyjny instrument grupy etnicznej Gogo z Afryki wschodniej.  

Łukasz Dembiński  
Muzyk perkusjonalista, promotor muzyczny, podróżnik. Założyciel zespołu Foliba. Pasjonat bębnów i instrumentów perkusyjnych, a w szczególności bębnów afrykańskich   . Najczęściej grający na djembe, dundunach, calabash     i handpanach. W ciągu ostatnich 15 lat z zespołami Foliba, Zebra, ŜANĜO i Ngomads oraz solo zagrał ponad 1000 koncertów w Polsce i za granicą (Czechy, Słowacja, Irlandia, Niemcy, Luksemburg, Austria, Teneryfa, Maroko, Mołdawia, Zanzibar, Tanzania). Swoim solowym koncertem uświetnił warszawską edycję TEDx. Poza działalnością koncertową, prowadzi liczne warsztaty gry na afrykańskich bębnach współpracując z firmami i instytucjami kultury w całym kraju. Obecnie zafascynowany brzmieniem handpanów  rozwija swój autorski, solowy projekt. W 2022 roku ukazał się jego pierwszy solowy, studyjny album pt. „a few stories about something”.

 

Uwaga!

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych

 

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...