Kino na Kole, czyli Międzynarodowy Festiwal Filmów Rowerowych w Parku Śląskim

2017-06-21

Zapraszamy na trzeci wakacyjny pokaz filmów rowerowych do Parku Śląskiego, w niedzielę, 27 sierpnia. Tradycyjnie o godzinie 21:00, jeszcze przed filmem, porozmawiamy o rowerach. Tym razem gośćmi Kina na kole będą fachowcy z Bike Atelier, którzy opowiedzą, jak przygotować rower do zimy.

Będzie też niespodzianka! Widzowie Kina na Kole mogą liczyć na rowerowe gadżety odpowiadając na kilka prostych pytań związanych z kulturą rowerową. Więcej nie powiemy! Do Kina (na Kole) w Kontenerach Kultury w Parku Śląskim zapraszają Jarosław Makowski i Alex Kopia.

Program filmowy:

21:00 - spotkanie z Bike Atelier
21:30 - projekcja filmów:
„Velodrool”, reż. Sander Joon, Estonia 2015
„Time for Vacatin”, reż. Sulem Eesmaa, Estonia 2013
„Pannamerican Childhood”, reż. Familie Pedaleros, Niemcy 2014
Po projekcji konkurs i zapowiedź Przeglądu Filmów Rowerowych, który będzie miał miejsce w Kinoteatrze Rialto we wrześniu.

_ _ _

„Velodrool” - animacja, w której postaci są trochę jak z rysunków Jacka Kozy i towarzyszy im podobny humor. Czarny humor. A wszystko dotyczy wielkiego sportu, wielkich pieniędzy i… oględnie rzecz biorąc dopingu.

„Time for Vacatin” - to jeden fantastyczny surrealistyczny żart! Superbohater na (nie)super rowerze przemierza przepiękną Estonię. Wręcz czuje się zapach lasu, łąk i słonej wody, atmosferę kameralnych miast i… przyjemność z jazdy rowerem. Aż się chce być nim. Superbohaterem naturalnie.

„Pannamerican Childhood” - to produkcja na miarę „W pustyni i w puszczy”. Dwa lata zdjęć, rok przygotowań przed i pół roku montaż po. Marzenie każdego amatora dalekich wypraw, szkoła życia, a właściwie przedszkole. O co chodzi? Nie zdradzimy.

Prezentowane filmy pochodzą z Międzynarodowego Festiwalu Filmów Rowerowych, który odbywa się w Herne w Zagłębiu Ruhry w Niemczech.

icff logo

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...