Wakacje z kataną. W lipcu i w sierpniu w Rosarium odbędą się bezpłatne zajęcia z shinkendo

2017-06-27

Katana to tradycyjny, japoński miecz. W parkowym Rosarium w lipcu i w sierpniu można nauczyć się nim posługiwać. W każdą sobotę, od godziny 11 można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach Shinkendo, czyli sztuki walki kataną. Pierwsze zajęcia już 1 lipca.

Swoich sił spróbować może każdy, bez względu na wiek. - Oczywiście to nie jest sztuka walki dla najmłodszych dzieci, te, jeśli są ćwiczą z rodzicami – mówi Gniewomir Samonczuk, jeden z instruktorów. – Poza tym nie ma ograniczeń, wystarczy przyjść i mieć na sobie wygodny, sportowy strój.

Uczestniczy nie walczą prawdziwą kataną, gdyś to bardzo ostra i w niewprawnych rękach niebezpieczna broń.
- Przywozimy ze sobą drewniane imitacje, nimi uczestnicy posługują się w trakcie ćwiczeń – dodaje Samonczuk. – Można przyjść w każdej chwili, będzie można nauczyć się wszystkiego od podstaw.

Shinkendo to nie jest dyscyplina sportowa. O ilości stopni wtajemniczenia nic nie mówi ubiór – nie ma kolorowych pasów jak w karate czy innych sztukach walki. - To specyficzna dyscyplina, choć zdobywa się kolejne stopnie ćwiczyć ją trzeba całe życie, bo zawsze jest coś, co można zrobić lepiej – opowiada Gniewomir Samonczuk. – Ale warto: Shinkendo uczy samozaparcia, dążenia do celu, wytrwałości.

I daje konkretne efekty: miłośnicy tej dyscypliny walki mają niesamowitą wytrzymałość, lepszą koordynację, ćwicząc wzmacniają układ kostny. - Przede wszystkim to sztuka walki, która pomaga nam w pracy nad doskonaleniem siebie – zapewnia Gniewomir Samonczuk. Amatorzy Shinkendo ćwiczą w parku w wakacje już od kilku lat. A we wrześniu przenoszą się do sal ćwiczeń. Sekcje działają właściwie w każdym mieście regionu.

O szczegóły można pytać trenerów:
Adam Dyksy 507521779
Łukasz Domurat 601 350 280
Gniewomir Samonczuk 602526781

Treniningi odbywają się w soboty od godziny 11 a do 12:30

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...