W Parku Śląskim pojawi się aż 200 nowych latarni

2022-01-14

Uliczki, ścieżki spacerowe, a także wiele kultowych obiektów w Parku Śląskim zostaną doświetlone. Właśnie podpisano umowę na dostawę 200 nowych latarni. Co ważne, będą one energooszczędne, bo LED-owe. 

Zamówione słupy oświetleniowe będą miały wysokość około 4 metrów. Nie będą odbiegały wizualnie od już istniejącego oświetlenia na głównych arteriach Parku, tak jak inne funkcjonujące już obecnie, aby komponowały ze sobą.

Bardzo istotną kwestią jest to, iż będą to lampy LED-owe klasy energetycznej A++. Żarówki będą o mocy 50 W, co przekłada się na zwiększenie ilości światła w stosunku do standardowej żarówki o tej mocy o około 1000 proc!

Umowa przewiduje, że wykonawca w ciągu roku od podpisania umowy dostarczy 200 słupów oświetleniowych, a w ciągu 100 najbliższych dni zamontuje 33 spośród nich. Jako pierwsze z miejsc, które zostaną doświetlone, wybrano Ściany Mozaikowe znajdujące się przy Alei Głównej (w ubiegłym roku zostały gruntownie zmodernizowane), nowe lampy zamontowane zostaną także na psim wybiegu oraz w okolicy świątyni Petrycha.

Kolejne najbliższe realizacje montażu słupów to m.in. Ogród Społeczny, otoczenie Hali Wystaw Kapelusz czy plac zabaw znajdujący się nieopodal placu zabaw wielu pokoleń (wejście od ulicy Harcerskiej).

Przetarg wygrała GSL Sp. z o.o. z Chorzowa. Koszt przedsięwzięcia wyniesie niespełna 450 tys. zł.

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...