W Parku Śląskim ruszyła bardzo przydatna nowinka technologiczna, z której z pewnością ucieszą się nie tylko stali bywalcy, ale także turyści okazjonalni. Zawiera w sobie wszystkie niezbędne informacje o Parku w formie audioprzewodnika, poradzi dokąd iść na obiad, jak zaplanować trasę. Każdy dzięki darmowej aplikacji będzie mógł w pełni poznać ogromne możliwości, jakie niesie ze sobą pobyt w tym unikalnym w skali kraju miejscu. 

Aplikacja mobilna „Park Śląski” zawiera wszystkie atrakcje znajdujące się w Parku wraz ze zdjęciami, opisem oraz dokładną lokalizacją. Niektóre z nich zostały wzbogacone panoramami sferycznymi oraz audioprzewodnikiem. 

W aplikacji użytkownik znajdzie również propozycje tras pieszych, rowerowych oraz rolkowych – każda z tras została zaznaczona na mapie offline, a dzięki lokalizacji GPS użytkownik widzi podczas wycieczki swoją dokładną pozycję.

Ciekawą propozycją dla użytkowników są gry terenowe, które w ciekawy i edukacyjny sposób pomagają odwiedzić najważniejsze atrakcje Parku. Jest to idealny sposób na aktywne zwiedzanie, zarówno dla indywidualnych osób, jak i dla rodzin z dziećmi. Aplikacja skieruje również użytkownika na specjalne ścieżki – ornitologiczną i dendrologiczną.  

Przewodnik multimedialny zawiera szereg praktycznych dla użytkownika informacji, takich jak lokalizacja miejsc parkingowych, opis restauracji i punktów gastronomicznych znajdujących się w Parku czy też najbliższe wydarzenia zaplanowane w Zielonych Płucach Śląska. „Apka” posiada też bieżący rozkład jazdy Kolejki Linowej „Elka”.

 Darmowa aplikacja Parku Śląskiego dostępna jest w czterech wersjach językowych: polskim, angielskim, niemieckim oraz czeskim. Można ją pobierać całkowicie bezpłatnie na swój telefon poprzez Google Play i App Store.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl 

Aplikacja mobilna

Zwiedzaj, graj, planuj, baw się z całą rodziną! Dzięki naszej aplikacji poznasz lepiej Park Śląski i nie zgubisz się w terenie.

AppStore Google Play
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...