Rzeźby Muzykańci i Ptaki odzyskają dawny blask

2022-01-13

11 stycznia przekazano do renowacji dwie kolejne rzeźby w Parku Śląskim! Tym razem – w ramach czwartego etapu prac - nowe życie zyskają „Muzykanci” autorstwa Stanisława Pietrusy oraz „Ptaki” Urszuli Kaczmarczyk.

Zarówno „Ptaki”, jak i „Muzykanci” pochodzą z lat 70. XX w. i od prawie pół wieku współtworzą Galerię Rzeźby Śląskiej. W kwietniu 2011 roku eksponaty te zostały objęte ochroną konserwatorską z mocy wpisu do rejestru zabytków ruchomych województwa śląskiego.
Czas odcisnął piętno na kondycji rzeźb i wymagają one przejścia pełnej konserwacji technicznej i estetycznej. Niezwykle ważnym aspektem prac będzie zabezpieczenie powierzchni eksponatów przed dalszymi zniszczeniami powstającymi na skutek oddziaływania czynników atmosferycznych. Zabiegi te umożliwią zachowanie dzieł w jak najlepszym stanie przez wiele kolejnych lat.
 
Wykonawca prac konserwacyjnych to Piotr Krzemień z Wolbromia, a kwota zamówienia wyniesie łącznie 72 570 zł brutto.
 
Zamówienie stanowi część zadania nr 9 Remont i konserwacja rzeźb w Parku, realizowanego w ramach Umowy o dofinansowanie Projektu Miejskiego pn. „Modernizacja Parku Śląskiego” realizowanego w ramach drugiego obrotu środkami wracającymi z Inicjatywy JESSICA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013”

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...