Rzeźba Pastuszek oddana do renowacji

2021-12-23

Kolejny eksponat Galerii Rzeźby Śląskiej został przekazany do renowacji. "Pastuszek" autorstwa Artura Cienciały już za niedługo odzyska swój dawny blask.

23 grudnia 2021 roku przekazaliśmy kolejny eksponat Galerii Rzeźby Śląskiej do kompleksowej renowacji. Pastuszek będzie miał odrestaurowaną podstawę, która w tym momencie jest chwiejna. Zrekonstruowane zostaną też elementy, takie jak np. palce pastuszka, które po latach uległy zniszczeniu. Wykonawcy z firmy "CLAREX" sp. z o.o. za około 3 miesiące skończą prace renowacyjne nad parkowym Pastuszkiem.

Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach Umowy o dofinansowanie Projektu Miejskiego pn. „Modernizacja Parku Śląskiego”, zadanie nr 9 „Remont i konserwacja rzeźb w Parku", realizowanego w ramach drugiego obrotu środkami wracającymi z Inicjatywy JESSICA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013”.

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...